Spectra & Elise Caluwaerts
Openingsconcert met terugblik op bijzondere creaties
Hoezeer TRANSIT ook vooruitkijkt, het openingsconcert 2014 is een gelegenheid om ook even terug te blikken.
TRANSIT 2008: Spectra ensemble creëert Cardhu van Luc Brewaeys, New York New Music Ensemble creëert Fragrances van Annelies Van Parys. Op tournee krijgt Van Parys lovende kritieken in de Amerikaanse pers. Cardhu staat op het programma in Zagreb, Amsterdam en op de Biënnale van Venetië. Ook het magistrale Feuillage du Cœur van Serge Verstockt trekt de aandacht: klarinet en coloratuursopraan versmelten in een virtuoze symbiose.
Maar geen openingsconcert zonder creaties van eigen bodem. Filip Rathé zorgt voor twee liederen op tekst van zijn favoriete Spaanse dichter Federico Garcia Lorca. Daan Janssens experimenteert met de cimbalom, een Hongaars volksmuziekinstrument.
Programme
Rathé, Filip : Twee liederen/creatie / Janssens, Daan: creatie / Brewaeys, Luc: Cardhu / Van Parys, Annelies : Fragrances / Verstockt, Serge: Feuillage du Coeur