Ga verder naar de inhoud

Ragazze Quartet

From the New(est) World

Antonín Dvořák, Ruth Crawford Seeger, Florence Price

Toen Antonín Dvořák in 1892 directeur werd van het conservatorium van New York, trachtte hij zijn nieuwe stukken een ‘Amerikaanse’ draai te geven. 

Veel jonge componisten lieten zich meeslepen door dat idee. Een van hen was Florence Price, de eerste Afro-Amerikaanse componiste die in de VS een beetje erkenning vond. Zij schreef in 1935 een magnifiek strijkkwartet, dat vandaag eindelijk de concertpodia begint te veroveren. 

Naast de Dvořák-lijn kende de Amerikaanse muziek ook haar eigen avant-garde. Ook daar lieten vrouwelijke componisten zich niet onbetuigd. Meer bepaald het strijkkwartet van Ruth Crawford Seeger is van het beste en meest originele dat de Amerikaanse muziek uit de jaren 1930 heeft voortgebracht.

Het Nederlandse Ragazze Quartet is een van de avontuurlijkste strijkkwartetten van de Lage Landen. Of het nu gaat om klassiekers, verwaarloosde componisten (m/v/x) of nieuwe talenten, steeds geven ze zich volledig om de strijkkwartetcultuur op te frissen, uit te breiden en extra spannend te maken. Grenzen lijken hen eerder aan te trekken dan af te schrikken. Hun concerten én CD’s zijn dan ook altijd openbaringen. Zo ook hun recente CD But nog my soul, waarin de ‘ragazze’ hun kleine herontdekking van – een vooral meer vrouwelijk ! – Amerika presenteren.

do 3 okt 2024 · 20:30
Auditorium Mc-Square / Philipssite

Programma

19:45

INTRO

Lalina Goddard

20:30

CONCERT

Dvořák: Strijkkwartet nr. 12, op. 96 “Amerikaans”

Crawford Seeger: Strijkkwartet 1931

 Price: Strijkkwartet nr. 2

Programmaboekje

From
the New(est) World download

Deel deze pagina