De ontwikkeling van muziek verloopt vaker in golven dan in schokken. Zo ook in dit Franse programma dat je meevoert van de late romantiek tot voorbij het impressionisme. Bij Ernest Chausson komt de zoektocht naar etherische sonoriteiten al duidelijk op gang. Prachtig ontluiken die verder in twee korte stukken van Lili Boulanger, de grote maar jammerlijk jong gestorven belofte van de Franse muziek aan het begin van de 20e eeuw. Bij Maurice Ravel ten slotte is het impressionisme al meer een herinnering dan een toekomst.
Programma
Ernest Chausson: Trio in sol klein
Lili Boulanger: D’un soir triste, D’un matin de printemps
Maurice Ravel: Klaviertrio
INTRO Lalina Goddard – 19:45
Wordt opgenomen door Klara en uitgezonden in het programma Klara Live
Uitvoerders

Van Baerle Trio
Maria Milstein, Gideon den Herder en Hannes Minnaar vormen al bijna de helft van hun leven het Van Baerle Trio. Ze ontmoetten elkaar als studenten aan het Conservatorium van Amsterdam en besloten al gauw om samen het grote klaviertrio-repertoire uit te pluizen.
Intussen hebben ze zich wereldwijd in de kijker gespeeld. Recent pakten ze nog uit met een integrale van de Beethoven-trio’s, maar voor dit Leuvense concert wakkeren ze een van hun eerste liefdes aan: de Franse kamermuziek van rond 1900.
website Van Baerle Trio

Programmaboekje
Impressions 24.10.2022
Grote Aula Maria Theresia College
Sint-Michielsstraat 6 (Ingang Hogeschoolplein)
3000
Leuven
Parking
H. Hartkliniek, Naamsestraat 102c
Ladeuze, Ladeuzeplein 20
De lijn
Lijnen 1 en 2
Halte Sint-Michielskerk
Kom op tijd!
Van zodra het concert start gaan de deuren onherroepelijk dicht.